Przekąski

Ciepłe, chrupiące przekąski Nie każdy lubi czosnek, ale grzanki ciepłe i chrupiące chyba każdy jest w stanie zjeść ze smakiem. Na imprezę najlepsze są grzanki czosnkowe, cebulowe, paprykowe, chrzanowe. Wybierz co ci najbardziej pasuje. Mogą być dodatkiem do potrawy, albo jedynie przekąską. Chleb tostowy pokrój na kawałki, wąskie paski, ale nie za cienkie. Następnie na rozgrzanej patelni smaż je z każdej strony, nie za długo, by ich nie spalić. Po usmażeniu trzyj grzanki czosnkiem, pocieraj aż nabiorą smaku czosnku. Gdy ostygną są pyszną, czosnkową przystawką, oczywiście dla tych, co lubią czosnkowe przekąski i przystawki. Można je jeść z sałatkami lub jako chrupki. Kształt grzanek nie musi być taki jak w przepisie, możesz smażyć całe lub pokrojone zamiast w paski , pokrój na małe kwadraty. Czosnek zawsze jest dobrą przyprawą na przekąskę, a grzanki smacznym chrupiącym przysmakiem, idealnym na imprezę. Pamiętaj , że tylko świeży czosnek w ząbku da taki smak, nie posypuj czosnkiem z torebki, efekt będzie inny. Przyjaciele:

Napoje i mleko na śniadanie

Kategoria:Mleczne, Śniadanie. Tagi: , , , , , , ,

22Coś ciepłego. Wszyscy rodzice swego czasu dowiadywali się że bardzo ważnym jest dla prawidłowego funkcjonowania żołądka przyjmowanie ciepłych płynów i dań. A więc szczególnie zimą wszyscy powinni wypić coś ciepłego rano, a by odrobinę się rozgrzać dzięki temu i bardziej powili tracić ciepło na dworze. Jeśli chodzi o propozycje na ciepły napój na śniadanie to jest och sporo. Może zacznijmy od tych najbardziej popularnych czyli od herbaty. Najczęściej na śniadanie piej się herbatę. Jeśli chodzi o herbaty to wyboru nie brakuje. Jest czarna, biała, zielona, owocowa. Ale bardzo polecana jest herbata z cytryną, daje choć trochę witamin od rana. Kolejnym bardzo popularnym napojem jest kawa, jednak ona wypłukuje magnez z organizmu więc nie jest najlepszym rozwiązaniem od rana. Wiele jednak osób lubi kakao, za to kakao jest o tyle dobre, że jest smaczne i nie wypłukuje magnezu a go dostarcza, tyle że kakao zapycha żołądek. Jeśli żadna tych opcji nas nie zadowala możemy również wypić cappuccino lub czekoladą na gorąco. Zdrowe czy nie? Jeśli chodzi o opinie naukowców co do mleka, to jest ona bardzo podzielona. Jedni uważają, że człowiek powinien pić mleko, inni zaś że nie może gdyż jest szkodliwe. Człowiek nie trawi mleka i nie jest to rzecz mu potrzebna. Z drugiej jednak strony dostarcza niezbędnego dla dzieci w okresie rozwoju wapnia, więc przymusza się dzieci od jego picia by zapewnić prawidłowy rozwój. Ale skoro powstają wielkie akcje telewizyjne i programy w szkołach dotyczące picia mleka czyli jednak mleko jest nam potrzebne. Poza tym tyle produktów jest na bazie mleka, że człowiek nie mogący go pić, wiele musi sobie odmówić. A więc możemy zacząć dzień od mleka, jak już wcześniej pisaliśmy od kakao. Ale oprócz tego polecane są wszelkiego rodzaju zupy mleczne, czyli kasza manna, mleko z makaronem, mleko z ryżem z płatkami. Każdy może zjeść to mleko z czy tylko chce, czy z cukrem czy bez cukru. A jeśli chodzi o płatki śniadaniowe to są one dobrym sposobem na zmuszenie dziecka do wypicia mleka, gdyż są one bardzo smaczne.


Przyzwyczajenia śniadaniowe

Kategoria:Śniadanie. Tagi: , , , , , ,

3Śniadanie do łóżka. Kiedy mamy wolny dzień i chcemy zrobić drugiej osobie przyjemność wystarczy wstać przed nią jakieś pół godzinki przygotować śniadanie do łóżka. Nawet jeśli zbudzimy tą osobę, to gwarantujemy, że kiedy zobaczy co dla niej przygotowaliśmy wielki uśmiech szczęścia pojawi się na jej twarzy i raczej nie powinien zniknąć do końca dnia. Jeśli chodzi o śniadanie do łóżka to może to być wszystko. W tym wypadku nie jest ważne co się je, ważniejszą jednak rolę odgrywa to, jak się je. Czyli, że w łóżku, nie trzeba wstawać, można cieszyć się ciepłem kołdry i nie myśleć o tym że dzisiejszy dzień będzie ciężki trzeb jeszcze tyle rzeczy załatwić. Cieszymy się z tego co jest i myślimy o tym co jest teraz. Do takiego śniadania do łóżka warto podać jest jakieś owoce, doda to egzotyki, do tego bardzo aromatyczną kawę, której zapach później będzie na się kojarzył właśnie z tym porankiem. Oprócz tego mile widziane są wszelkiego rodzaju soki do picia. Coś słodkiego też może być, choć niekoniecznie. Tu potrzeba wyobraźni. Co kto lubi . Jak już wcześniej pisaliśmy, ludzie mają różne upodobanie co do śniadania. Chodzi tutaj nie tylko o porę jedzenia i ilość ale także ot o co jedzą na śniadanie i o to czego nigdy by nie zjedli. Są ludzie, którzy przyzwyczajeni są do lekkich śniadań. Jedzą chlebek z masełkiem i miodem czy dżemie. Wyobrażają sobie zjeść szynkę ale zjedzenie kotleta czy schabowe graniczy dla nich z cudem. Są ludzie dla których to po prostu nie pasuje na śniadanie inni zaś mogą zjeść wszystko. I nawet lubią zacząć dzień od pętka kiełbasy na gorąco. Niektórzy jedzą na śniadanie to samo każdego dnia. Mleko z płatkami czy z czymś innym. Tak są przyzwyczajeni i kanapka dla nich nie wchodzi w grę. Inni zaś nie chcą jeść na śniadanie tego co już jedli wczoraj. I tutaj się pojawia problem, gdyż ciężko jest jeść codziennie coś innego, ale jeśli się dobrze pomyśli to można. Ale jedzenie na śniadanie wczorajszego obiadu jest czymś nie wyobrażalnym dla pewnych osób. Inni zaś nie mają żadnych upodobań co do śniadań i co im się poda to, to zjedzą.


Śniadanie

Kategoria:Śniadanie. Tagi: , , , , , , ,

12Śniadanie. Mówią, że śniadanie to najważniejsza cześć dnia i zarazem najważniejszy posiłek jaki zjadamy wciągu dnia. I mają rację. Często od tego jak zaczniemy dzień, a raczej czym, zaczniemy dzień zależy nasze dalsze samopoczucie i kondycja. Wartościowe powinno być jak najbardziej pełnowartościowe. W wielu reklamach widzimy, że śniadanie jest tak ważne, że potrzeba nam dużo energii, wynika to z tego, że często nie chce nam się wstać a później mamy problemy z przebudzeniem się i chodzimy ospali. Aby tego uniknąć pomaga zjedzenie śniadania, które daje nam potrzebną energię. Jednak są ludzie, którzy całkiem tego nie przestrzegają. Jedni w ogóle nie jedzą śniadania rano, bo nie lubią, bo nie są głodni, bo coś. Inni znów ledwo wstaną idą jeść gdyż są głodni. Są jeszcze tacy, którzy najpierw muszą odczekać chociaż pół godziny aby zgłodnieć. Ludzie są naprawdę bardzo różni. Pewne osoby jedzą bardzo dużo na śniadanie, inne zaś ledwo tylko skubną i już są najedzeni, nie wolno w takich przypadkach zmuszać do jedzenia. obra alternatywa. W obecnych czasach, kiedy każdy szuka oszczędności robią to również w piekarniach. Używają takich spulchniaczy że z kg masy na chleb wychodzi kilka kilogramów chleb, a tylko że chleb jest tak miękki jak chałka i na drugi dzień nie nadaje się już do spożycia. Na szczęście mamy jeszcze inne chleby tyle że o wiele droższe. Możemy kupić chleb żytni, jest ona bardzo smaczny i mniej kaloryczny niż ten pszenny z masą spulchniaczy. Poza tym dostępne są chleby typu pumpernikiel. Zawierają one masę błonnika, przy tym można kupić słonecznikowy, który ma tych nasionek jeszcze więcej. Idealnie wpływa to na przemianę materii, którą znacznie przyspiesza. Są również chlebki typu wasa ale to już chyba dla ludzi odchudzających się, gdyż nie są one zbyt pożywne. Oprócz tego możemy wybrana śniadanie bułkę i tutaj też mamy ogromny wybór. bułki są z nasionkami, bez, są ich różne kształty smaki. Ale popularna jest również na śniadanie chałka jak i rogalik. Obie te rzeczy są naprawdę bardzo pyszną sprawą, której trzeba spróbować.